U vremenu kada se rijetko susreću istinski primjeri nesebičnosti i brige za zajednicu, jedan Cazinjanin svojim djelom vraća vjeru u humanost i solidarnost. Dr. Emin Huskić, stomatolog iz Cazina, odlučio je vlastitim sredstvima urediti trotoar duž svoje parcele u ulici Nurije Pozderca – i to ne zbog lične koristi, već radi sigurnosti svojih sugrađana.
Oko 50 metara zemljišta, koje pripada njegovoj parceli, Huskić je ustupio kako bi pješaci, posebno djeca i stariji, mogli bezbrižno i sigurno prolaziti ovim dijelom ulice. Uložio je trud, vrijeme i novac – sve kako bi pokazao da male promjene, kada dolaze iz srca, mogu imati veliki utjecaj na zajednicu.
U vremenu kada se mnogo govori, a malo čini, ovaj stomatolog iz Cazina pokazao je da su dobra djela i dalje moguća – i da pravo bogatstvo čovjeka nije ono što ima, već ono što je spreman dati za dobro drugih.
Izvor: Novosti iz Cazina