fbpx
Utorak , 3 Juna 2025

Čović razgovarao sa Milanovićem: Nužno sačuvati mir u BiH

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović sastao se jučer i razgovarao s Draganom Čovićem, predsjednikom HNS-a i predsjednikom HDZ-a BiH.

Čović je informisao Milanovića o stavovima HNS-a i HDZ-a BiH o aktualnoj političkoj i sigurnosnoj situaciji u BiH.

Na sastanku u Uredu hrvatskog predsjednika u Zagrebu rečeno je da je nužno sačuvati mir i stabilnost u BiH, osigurati funkcioniranje institucija BiH te nastaviti proces evropskih integracija BiH.

U tom je kontekstu Čović naglasio kako je za funkcioniranje institucija BiH potrebno zajamčiti ravnopravnost sva tri konstitutivna naroda u BiH što znači i promjenu Izbornog zakona koji će osigurati legitimno predstavljanje Hrvata u svim institucijama BiH, što danas nije slučaj.

Preuzeto sa N1

Pročitajte i ovo

Hapšenje u Kiseljaku zbog posjedovanja “speeda”

Dana 30.05.2025.godine oko 20,30 sati u ulici Visočka cesta, općina Kiseljak, policijski tima za borbu …