fbpx
Nedjelja , 27 Aprila 2025

FOTO: Mensur ef. Pašalić u posjeti Bošnjacima Sjeverne Amerike

Naš Fojničanin Mensur ef. Pašalić, šef Odjela za bošnjačku dijasporu, boravi u petodnevnoj posjeti Bošnjacima i bošnjačkim džematima u Sjevernoj Americi.

Kratko je boravio u glavnom gradu Washingtonu, a zatim se uputio u Louisville u saveznu državu Kentucky.

U Louisvillu živi oko pet hiljada Bošnjaka te će naš Mensur ef. prisustvovati otvorenju džamije u ovome gradu.

Najveći bokser svih vremena, Muhammed Ali, je rođen i ukopan u Louisvilleu te je Mensur ef. sa svojim domaćinima iskoristio priliku da posjeti Muzej Muhammeda Alija i njegov mezar.

Ono što ga je oduševilo jeste jednostavnost Alijevog mezara, a iznad mezara stoji ploča sa citatom Muhammeda Alija:”Služiti drugima je kirija kojom plaćamo našu sobu u Raju (Džennetu).

Pročitajte i ovo

Velika tuga u Sarajevu: Preminula mlada doktorica Ena Mušović

Duboko ožalošćeni rodbina i prijatelji obavještavaju javnost da je nakon duge i teške bolesti preminula …