fbpx
Ponedjeljak , 31 Marta 2025

Sud BiH tražio vještačenje medicinske dokumentacije Milorada Dodika. Višković: To je preuranjeno

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković ocijenio je preuranjenim zahtjev Suda BiH za vještačenje medicinske dokumentacije predsjednika Srpske Milorada Dodika.

Podsjetimo da prema zvaničnim informacijama Kabineta predsjednika RS, Dodik je prošle sedmice operisan i sada se nalazi na postoperativnom oporavku u Beogradu.

“To je radio doktor Predrag Peško, jedan od najvećih stručnjaka na ovim prostorima. To je vjerovatno mogućnost Suda, ali postavlja se pitanje ko će vještačiti mišljenje gospodina Peška i ko to ima veći autoritet od njega da to tumači”, upitao je Višković na konferenciji za novinare u Banjaluci.

On je izrazio sumnju u to ko će da vještači medicinsku dokumentaciju, navodeći da će to možda biti i ljekar Doma zdravlja ili kantonalne bolnice.

“Nemam ništa protiv. Neka rade, ali samo apelujem da to rade u skladu sa strukom i zakonom”, istakao je Višković.

Pročitajte i ovo

Hodžina sjećanja (2): Unikatno obilježavanje Dana šehida u Fojnici

Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini je 23. 1.1995. godine donio Odluku da se …