fbpx
Ponedjeljak , 16 Septembra 2024

BUDIMO PONOSNI: Ismail Barlov osvojio medalju na Paraolimpijskim igrama i ispisao historiju!

Bosanskohercegovački paraplivač Ismail Barlov večeras je učestvovao u finalnoj utrci Paraolimpijskih igara u Parizu u disciplini 50 metara prsno.

Barlov je finalnu trku završio na drugom mjestu i osvojio je srebrnu medalju. Njegovo vrijeme glasilo je 1:02.74.

Bolje plasiran od Ismaila bio je tek Meksikanac Arnulfo Castorena.

Treba podsjetiti da će Ismail tek sutra napuniti 14 godina, a na ovoj utrci se borio sa značajno iskusnijim konkurentima.

Ismail se borio sa sedmoricom drugih plivača. Podsjetimo, u polufinalu je isplivao prvo vrijeme svoje kvalifikacione grupe, treće ukupno.