Načelnik Općine Kakanj Mirnes Bajtarević saopćio je da općinska administracija neće imati slobodan dan te da će njeni uposlenici i sutra redovno izvršavati svoje radne obaveze.
Kako je pojasnio, smatra da ne bi bilo pravedno proglasiti neradni dan za općinsku administraciju dok zaposleni u realnom sektoru nastavljaju raditi.
Naglasio je da će općinska administracija od 7 sati biti na usluzi građanima, izdavati rodne listove i ostalu dokumentaciju te rješavati svakodnevne zahtjeve i probleme.
Bajtarević je istovremeno pozvao građane da večeras zajednički pruže podršku nogometnoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine.
“Najvažnije od svega je da tokom noći koja je pred nama pratimo i podržavamo našu reprezentaciju zajednički i složno, da kreiramo ambijent zajedništva i patriotizma i da jačamo našu ljubav prema domovini”, naveo je.
Na kraju je izrazio nadu da će, uprkos mogućoj neprospavanoj noći, radni dan početi u dobrom raspoloženju nakon uspjeha reprezentacije.
“A onda u 7.00 sati svi na svoje dužnosti, uz malo žrtve zbog neprospavane noći i uz, nadajmo se, pjesmu zbog pobjede naše reprezentacije. Sretno Zmajevi!”, zaključio je Bajtarević.
Izvor: N1
Vijesti iz Fojnice i okoline