Petak , 28 Novembra 2025

Ovo su lopovi koji su u Vogošći iz sefa ukrali 110.000 KM, poznati su kao “braća Dalton”

Teška krađa izvršena je na području Vogošće u noći sa 24. na 25. novembar kada je iz sefa koji je u privatnom vlasništvu ukradeno ukupno 110.000 KM, odnosno 70.000 KM i 22.000 eura.
Počinioci su brzo uhapšeni, a Tužilaštvo KS za ovo krivično djelo tereti braću Elvira i Zijada Jusufovića iz Ilijaša, koji su poznati kao “braća Dalton” i Senada Derviševića.

Općinski sud u Sarajevu im je na prijedlog Tužilaštva KS odredio jednomjesečni pritvor.

Prethodno je pretresom stana na području Ilijaša, koje osumnjičeni koriste, pronađen dio otuđenog novca i jedan dio otuđenih predmeta.

Pritvor im je predložen zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogli prikriti dokaze i zbog opasnosti od ponavljanja krivičnog djela.

Pročitajte i ovo

Uhapšena dama iz Travnika: Užarenim mašicama muškarcu nanijela opekotine u predjelu međunožja

U Travniku se jučer dogodio ozbiljan incident koji je šokirao javnost. Prema informacijama iz policijskih …