Utorak , 28 Oktobra 2025

Turković dočekala Erdogana i njegovu suprugu na pisti sarajevskog aerodroma

Ministrica vanjskih poslova BiH Bisera Turković na pisti sarajevskog aerodroma danas je dočekala delegaciju Republike Turske koju predvodi predsjednik Recep Tayyip Erdogan.

U glavni grad BiH s liderom Turske je doputovala i njegova supruga Emine, kao i brojna delegacija koju čine ministri i privrednici. U visokoj delegaciji Republike su i šef turske diplomatije Mevlut Cavusoglu.

Erdogan se s aerodroma uputio ka zgradi Predsjedništva BiH gdje će imati sastanak s Šefik Džaferovićem, Miloradom Dodikom i Željkom Komšićem.

Tokom dana delegacija Turske će se sastati s kolegijem oba doma Parlamenta BiH, a večeras će biti održan i poslovni forum koji organizuje Vanjskotrgovinska komora BiH.

Pročitajte i ovo

Teška saobraćajna nesreća kod Fojničkog raskršća: Grtalica udarila pješaka

Oko 17 sati u blizini Fojničkog raskršća, na području općine Kiseljak, dogodila se teška saobraćajna …