Četvrtak , 16 Aprila 2026

Zagrljaj Benjamine Karić i Draška Stanivukovića

U posjetu Banjoj Luci i gradonačelniku ovog grada Drašku Stanivuković danas boravi gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić.

Na početku susreta Stanivuković je poželio dobrodošlicu Karić nakon čega su razmijenili poklone i fotografisali se.

– U posjetu Banjoj Luci upravo je stigla gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić. Ovo je posjeta od istorijskog značaja, posjeta kojom nove generacije šalju poruku mira i pruženih ruku, posjeta koja će najviše uticaja imati na budućnost. Benjamina, dobro nam došla – napisao je Stanivuković na Facebooku.

Podsjetimo, komunikacija dosadašnjih predstavnika Sarajeva i Banje Luke nije postojala. Bivši gradonačelnici Abdulah Skaka i Igor Radojičić nisu imali nijedan susret u toku svojih mandata.

Pročitajte i ovo

HVO vojnici su prije 33 godine u Ahmićima ubili 116 Bošnjaka

Ujutro 16. aprila 1993. godine zvuk ezana iznad Ahmića bio je znak za bojovnike HVO-a …