Nedjelja , 16 Novembra 2025

Policija rastjerala koridu u BiH, prekršene sve epidemiološke mjere

Pripadnici Policijske stanice Mrkonjić Grad su na koridi jučer u mjestu Graci zatekli 63 osobe koje su se okupile suprotno važećim zaključcima štaba za vandredne situacije i preporukama Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske.

Skup su jučer organizovale osobe čiji su inicijali N.Š. iz Mrkonjić Grada i M.P. iz Ključa, kojima su uručeni nalozi za počinjeni prekršaj odredaba Zakona o javnom redu i miru RS-a, koje se odnose na ograničenje kretanja na određenom prostoru, saopćeno je iz Policijske uprave Mrkonjić Grad.

O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banja Luka.

Na području koje operativno pokriva ova uprava jučer nije bilo krivičnih djela, a evidentirani su po jedno narušavanje javnog reda i mira i saobraćajna nezgoda.

Pročitajte i ovo

Hodžina sjećanja (27): Durić Hašija (1952) Majka-nesalomljivi borac za svoju djecu

Hodžina sjećanja (27): Durić Hašija (1952) Majka-nesalomljivi borac za svoju djecu Vrlo rijetko smo svjesni  …