Utorak , 23 Juna 2026
IMG 4148 866x463

137 radnika Lječilišta Reumal proglašeno tehnološkim viškom

137 radnika Lječilišta Reumal iz Fojnice, odlukom Upravnog odbora preduzeća na sjednici održanoj u popodnevnim satima, proglašeno je tehnološkim viškom.

Potvrdio je ovo za Federalnu televiziju Alija Mukača, direktor Reumala.

Njih 67, kako je pojasnio, bit će zbrinuto kroz različite socijalne programe, dok će 70 radnika završiti na birou za nezaposlene.

Ova odluka je uslijedila nakon višemjesečnih loših poslovnih rezultata, prethodnih dugovanja te smanjenog poslovanja uzrokovanog pandemijom.

Budućnost firme, kao i 200 preostalih radnika, još je neizvjesnija.

federalna.ba/Adisa Alić

Pročitajte i ovo

Jesu li mafijaši dobijali diplomatske pasoše? Turković: Konaković ih je podijelio 300, imena krije kao “guja noge”

Bivša ministrica vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Bisera Turković zabrinula je bh. javnost informacijom da …