fbpx
Četvrtak , 25 Aprila 2024

Fojničanka Marija Štetić osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u taekwondou u Zagrebu

Na 8. Evropskom klupskom prvenstvu 2020.koje je održano u Zagrebu, članica fojničkog kluba Marija Štetić osvojila je zlatnu medalju i postala seniorska prvakinja Evrope do 62 kg.

Marija je pobijedila u prvom kolu predstavnicu Njemačke Caroline Bauer sa 26:1, u drugom kolu pobjiedila je predstavnicu Hrvatske Anu Taslak 15:2, a finalnu borbu je dobila predajom od strane Hrvatske predstavnice Kristine Beroš.

Nakon dugo vremena pauze zbog pandemije virusa održalo se evropsko prvenstavo, a naša Marija koja je veliki favorit za odlazak na Olimpijske igre u Tokio pokazala je izvrsnu formu i popela se na najviše postolje i uzela zlatnu medalju.

Naredni mjesec Sarajevo je domaćin Evropskog prvenstva u Olimpijskim kategorijama koje je zadnja provjera pred kvalifikacije za Olimpijske Igre u Tokiu.

Na prvenstvu će nastupiti i Marija Štetić te će, nadamo se, ponovo osvojiti zlato.

Također, nadamo se da će se Marija plasirati i na Olimpijske igre i biti prvi taekwondo borac iz Fojnice i Srednje Bosne na Olimpijadi.

Influenserica Adna Helić nakon izlaska iz pritvora: “Najveća snaga koju čovjek može da nosi sa sobom je čista savjest”

Influenserica Adna Helić, koja je privedena u sklopu akcije “Black Tie 2” u Sarajevu, puštena …