fbpx
Petak , 19 Aprila 2024
28500504 1112242378911004 863273914 o 2

Abdulkerim Šehović iz Kaćuna: Na međunarodnom turniru osvojio dvije zlatne medalje

Mladi i uspješni kickboxer iz Kaćuna, Abdulkerim Šehović, jučer je na međunarodnom turniru Wako Grand Prix BiH 2018 osvojio dvije zlatne medalje i pehar za najbolji nokaut na turniru

Abdulkerim Šehović je devetnaestogodišnjak iz Kaćuna, koji se kickboxom bavi već 7 godina i trenira u klubu borilačkih vještina Đerzelez s trenerima Amelom Litrićem i Mustafom Litrićem. Naime, ovaj mladi i uspješni sportista nastupio je jučer na međunarodnom turniru “Wako Grand Prix BiH 2018” gdje se takmičilo oko 500 takmičara iz 73 kluba, koji su došli iz 5 država.

Abdulkerim se borio u seniorskoj konkurenciji full contact do 81 kg nastupajući u tri meča. U finalu je pobjedio strašnim nokautom u prvoj rundi i time osvojio zlatnu medalju i pehar za najbolji nokaut na turniru. Da ovaj uspjeh nije slučajan govori i činjenica da je i prošle godine osvojio zlato na istom turniru pobjedivši u četiri meča.

Ono što slijedi za našeg šampiona jeste državno prvenstvo u Fojnici, a nakon toga i Balkansko prvenstvo za seniore, koje će se održati do kraja godine u Sarajevu. Cilj mu je da se bori i dalje i postane najbolji, a da je cilj opravdan govori zlatni sjaj na njegovim medaljama i peharima.

Međutim, Abdulkerim je do sada nastupao o svom trošku i za nastavak njegovog takmičenja biće potrebni sponzori koje je, kako nam je poznato iz ranijih slučajeva, u našoj državi jako teško pronaći. Ovim putem pozivamo sve one koji mogu pomoći Abdulkerimu da mu se jave i ostanu na strani borbe, ostanka u našoj Državi i predstavljanja njenog imena u najljepšem svjetlu.

Za sudjelovanje u njegovom uspjehu zahvalan je svom treneru i klubskim kolegama Adnanu Selmanu, Elviru Durak i Elmiru Goraku, a mi mu čestitamo na dosadašnjim postignućima i želimo još mnogo medalja, pehara i uspjeha.