slika

Olimpijske igre: Emir Lokmić nije uspio završiti utrku

slika

slika

Najbolji skijaš današnjice Austrijanac Marcel Hirscher osvojio je i drugu zlatnu medalju na ZOI u Pjongčangu nakon što je u nedjelju na stazi u skijaškom centru Jongpjong s ubjedljivom prednošću pobijedio u veleslalomu ispred Norvežanina Henrika Kristoffersena i Francuza Alexisa Pinturaulta.

Fenomenalni Austrijanac je na kraju imao ogromnu prednost o jedne skunde i 27 stotinki, te je tako nastavio dominaciju.

Kao prvi favorit ući će i u slalomsku trku koja je na rasporedu u četvrtak, te će imati priliku da proširi kolekciju zlatnih medalja.

Bh. skijaš Emir Lokmić nije uspio završiti drugu vožnju, nakon što je u prvoj vožnji sa vremenom 1:14.55, ostvario plasman na 44. mjesto